header

Apie mus

uzutrakio dvaras

1975-ieji metai žymi Dvarų keramikos istorijos pradžią. Vedami didelio troškimo atkurti tikruosius Lietuvos istorijos turtus, du savo srities ekspertai - keramikos meistras A.Tursa ir skulptorius J.Blažaitis įkūrė atskirą Dvarčionių keramikos padalinį - Dvarų keramiką. Gavome užsakymus rekonstruoti žymųjį Užutrakio dvarą ir ištaigingus Pakevio, Zyplių, Jašiūnų bei Veisėjų dvarus. Istorinę dvasią skleidžiantys ir šeimininkų paslaptis saugantys rūmai įkvėpė ryškesniems darbams.

Prieš daugiau nei šimtmetį įsikūrė tuo metu didžiausia keraminių plytelių gamintoja Baltijos šalyse - Dvarčionių keramika. Tuomet įmonė gamino rankų darbo plytas ir koklius. Su laiku Dvarčionių keramika išaugo ir garsino Lietuvą visame pasaulyje.

keramikinės plytelės
restauracija

Restauruojamų dvarų skaičius vis augo. Bet tai buvo kur kas daugiau nei tik tai… Mes dėliojome, ieškojome ir atkūrėme trūkstamas ir užmirštas dvarų istorijos detales. Išieškojome dvarų sienų saugomas paslaptis, atskleidžiančias painius didžios istorijos vingius. Kartais krosnys atgimdavo naujam gyvenimui remiantis tik rašytiniais šaltiniais, saugančiais tikrąją istoriją.

Pagal antikos ir baroko tradicijas restauruojant senovinių dvarų krosnis ir keramikinę ornamentiką, buvo sukurta pirmoji Dvarų keramikos krosnis - INGRID savo raštais, reljefine struktūra bei didinga karūna vainikuojanti išskirtinai prašmatnų įvaizdį.

krosnys
židiniai

Poreikiai su laiku keitėsi. Mūsų darbų kolekciją papildė mažesnių dydžių, įvairių stilių židiniai individualiems namams bei išskirtinės dvarų ornamentikos įkvėptos plytelės interjerams.

Šiandien Dvarų keramika dirba išvien su profesionalia interjero dizainerių komanda. Atkurdami antikos, baroko ir klasicizmo epochas, gaminame išskirtinės prabangos produkciją įvairių stilių interjerams - nuo minimalistinio skandinaviško iki prabanga alsuojančio klasikinio.

profesionalus interjero dizainas